zpět
Železný asi třítýdenní odklad nedostane

PRAHA 9. ledna (ČTK) - Senátor a ředitel televize Nova Vladimír Železný asi příští týden nezíská od imunitního výboru další odklad v projednávání své kauzy. Policie požádala o senátorovo vydání k trestnímu stíhání, neboť ho podezírá z poškozování věřitele a daňových deliktů. Železný dal ve středu najevo, že k prostudování všech spisů bude potřebovat alespoň dva až tři týdny.
"Myslím, že ten požadavek je neodůvodnitelný. Tady přece nejde o to, posuzovat kauzu jako takovou, my nemáme suplovat práci orgánů činných v trestním řízení," řekl místopředseda výboru Zdeněk Bárta (za KDU-ČSL). Podotkl, že úkolem výboru je posoudit, zda policejní podezření nesouvisejí se senátorovým mandátem. Podle Bárty nemá Železného kauza politické pozadí. "Tady si myslím, že ta věc je tak jednoduchá jako rozhodnout o tom, zda je den nebo noc," dodal.
Podobný názor má i předseda výboru Jan Hadrava (US-DEU), podle něhož by měl výbor rozhodnout o kauze na svém jednání 14. ledna. "To úterý, kdy mi slíbil pan senátor (Železný), že přijde, bude ten rozhodující okamžik. Další pokračování jednání nepředpokládám," řekl ČTK.
Vstřícnější možnému odkladu je další místopředsedkyně výboru Alena Palečková (ODS). "Záleží na tom, čím pan senátor Železný bude argumentovat. Pokud by tam zazněl nějaký relevantní argument tak to nemohu vyloučit," řekla ČTK k možnosti dalšího odkladu.
Podstatnější pro ni ale budou materiály, které si výbor vyžádal od policie. Pokud imunitní výbor kauzu v úterý 16. ledna uzavře, Senát jako celek se k ní vyjádří ve čtvrtek 23. ledna. "Zatím počítáme s těmito daty," dodala Palečková.
Další články:Copyright ©  2001-2020 SilesNet s.r.o.