zpět
Třinec do toho! Hokejoví fandové vykoupili lístky

(01.04.2011, iDNES.cz) Třinec do toho! Hokejoví fandové vykoupili všechny lístky

A je vyprodáno. Všech 5 200 míst. Hokejoví příznivci se ve čtvrtek ráno sbíhali k hale a sháněli se po lístcích. Volné vstupenky rozebrali během tří hodin.

"Vzhledem k obrovskému zájmu jsme už ve čtvrtek museli dát všechny lístky do prodeje, abychom aspoň částečně uspokojili poptávku, která přesahuje kapacitu Werk Arény," řekl mluvčí třineckého klubu Ivo Pullmann.

Třinečtí hokejisté prohrávali se slávisty už 1:3 na zápasy. Leč dokázali vyrovnat na 3:3. A teď mají šanci otočit sérii ve svůj prospěch. Byli by šestým týmem, jemuž by se to třemi výhrami v řadě v extralize povedlo.

Hrají doma a měli by mít i více sil, protože slávisté v play-off odehráli o šest zápasů více než oni. "Ne, ne, nic není rozhodnutého," varuje třinecký trenér Břetislav Kopřiva. "To, že jsme v Praze vyhráli, nám akorát umožnilo, že pokračujeme dále." Dnešní sedmý zápas už však musí rozhodnout.

Přitom nájezdy nepřicházejí v úvahu. Takže pokud bude výsledek nerozhodný, bude se prodlužovat, dokud nepadne vítězný gól. To je vzkaz pro fanoušky: vezměte si deky a termosky s kávou. Utkání může trvat pořádně dlouho.

Příznivci Ocelářů srší optimismem. "Slávka to má jisté. V aréně smrti dostane klepec," napsal v internetové diskusi na hokej.idnes.cz fanoušek pod přezdívkou Kocurstvo.

Diváci se mohou těšit na pořádně ostrý souboj, jak ukázal závěr duelu v Praze, kde se do sebe pustili slávista Jiří Vašíček a třinecký Václav Varaďa.

Jak vůbec bitka dopadla? "Já skončil na ledě, on neměl dres. Na rány to bylo zhruba stejně. Ale on se radoval, tak asi vyhrál. Mně je to vážně jedno," řekl Jiří Vašíček pro iDNES.cz.

V pražské O2 areně se porvali i fandové, což je v hokeji nezvyklé. Leč mezi slávisty byli fotbaloví chuligáni. Oba tábory po sobě házely židle, načež zdravotníci ošetřili několik lehce zraněných.

Autor: Jiří Seidl MF DNES
Zdroj: www.idnes.cz

Další články:Copyright ©  2001-2020 SilesNet s.r.o.