zpět
Tenis: Petra Kvitová zničila Hantuchovou

(06.02.2011, isport.blesk.cz, spo) Tři zápasy a hotovo! České tenistky postoupily potřetí za sebou do semifinále Fed Cupu. V Bratislavě vyhrály nad Slovenkami 3:2, ale rozhodnuto bylo už po třetí dvouhře, ve které Petra Kvitová porazila Danielu Hantuchovou 6:4 a 6:2. V boji o finále narazí Češky na Belgii.

V druhé nedělní dvouhře vzdala Lucie Šafářová slovenské náhradnici Janě Čepelové za stavu 1:1 na sety kvůli problémům se stehenním svalem na pravé noze.

V závěrečné čtyřhře vybojovaly Jana Čepeláková s Magdalenou Rybárikovou druhý bod pro Slovenky, když české duo Květa Peschkeová, Barbora Záhlavová-Strýcová zdolaly po více než dvou hodinách 6:1, 4:6 a 7:6.

Čtvrtfinalistka Australian Open Kvitová nastupovala do nedělních dvouher za českého vedení 2:0 a nenechala nikoho na pochybách, že chce rozhodnout co nejrychleji.

Česká mašina se zadrhla jen v prvním setu za stavu 5:2, kdy vedla už 40:0. Jenže ani jeden ze setbolů neproměnila a nakonec při výhodě soupeřky udělala dvojchybu.

Slovenská jednička Hantuchová vycítila šanci a snížila až na 4:5, to už ale bylo všechno.

Petra Kvitová získala první sadu a v té druhé už nedala soupeřce rozehrávající se po zranění šanci.

České tenistky se o postup do finále utkají Belgičankami. Ty vedly na Američankami po sobotě také 2:0, rozhodující bod přidala v duelu s Bethanii Mattekovou-Sandsovou Kim Clijstersová. Vítězka Australian Open Kim Clijstersová vyhrála ve třech setech 6:7, 6:2 a 6:1.

Autor: spo
Zdroj: isport.blesk.cz
Další články:Copyright ©  2001-2020 SilesNet s.r.o.