zpět
O zpoplatnění SMS brán ...

Eurotel ani Oskar neuvažují v reakci na krok T-Mobile o zpoplatnění SMS brán. Pro DigiWeb.cz to potvrdili mluvčí obou společností.

T-Mobile přichystal od února nejenom zdražení služeb, ale také zpoplatnění doposud zdarma dostupné SMS internetové brány. SMS internetové brány jsou velmi populární a nabízejí je všichni tři tuzemští mobilní operátoři. S jejich pomocí lze bez mobilního telefonu a placení za zprávu odeslat SMS zprávu libovolnému účastníku kterékoliv ze tří českých mobilních sítí.

"Domníváme se, že ani 85% penetrace českého trhu nedává mobilním operátorům automaticky oprávnění k tomu, aby hazardovali s důvěrou svých zákazníků a začali zvyšovat ceny za své služby. Oskarovy vánoční dárky zákazníci tak nemusí mít strach rozbalit. Zatímco někteří operátoři zdražují, Oskar nabízí volání zdarma. A to nejen do hlasová schránky pro všechny zákazníky. V lednu je to navíc i s nabídkou Tarifů nové generace volání o víkendech zdarma. ", uvedl v odpovědi na náš dotaz Igor Přerovský, tiskový mluvčí pro síť Oskar. "Zasílání SMS zpráv z webu zůstává i nadále v síti Oskar zdarma. Budeme nadále sledovat trh i další vývoj těchto služeb." , dodal.

Eurotel, prostřdnicvím svého mluvčího, Jana Kučmáše, poskytl obdobné vyjádření : "V současné době nepřipravujeme nic, co by znemožnilo posílat zdarna SMS z internetu."
Eurotel také od poloviny ledna na dva měsíce zlevní večerní volání z předplacených karet Go na polovinu. Opatření se bude týkat všech tarifů Go vždy od 20. do 24. hodiny. Firma zároveň zavede pro předplacené karty sekundovou tarifikaci hovorů po první minutě.

Například u tarifu Quatro Go zaplatí uživatel za minutu hovoru večer 1,35 Kč do pevné sítě a sítě Eurotel a do ostatních sítí se dovolá za 3,95 Kč. U tarifu Fun Go zaplatí v této době Go zákazníci 3,30 Kč při hovoru do všech mobilních i pevných sítí.

Krok T-Mobile tak druzí dva čeští mobilní operátoři nebudou následovat. Svůj názor na zpoplatnění SMS brány vyjádřil i čtenáři DigiWeb.cz a iHned.cz v Chatu : placení posílání SMS z Internetu.

Mezi názory najdete většinou odmítavé posouzení kroku T-Mobile, například: "Ja sice nejsem zakaznikem T-mobile, ale takoveto zdrazovani je naprosta nehoraznost, zvlaste, kdyz treba takove naklady na jednu poslanou zpravu cini tak asi 10 haleru, takze ty sumy, ktere na tom operatori utrzi, jsou opravdu obrovske. ..." či "Nechci obhajovat T-Mobile, štve mě to stejně jako každýho, ale je to trend v internetu, kde bude stále více serverů za peníze. Spíše je to otázka výše poplatku, zatím jsou poplatky našich operátorů více než nemravné, což je vidět na jejich vnějším chování. Za naše peníze žijí a pracují, zejména hlavouni těchto firem, v přepychu a nad standard ČR, jakoby byli již v EU. "

Zdroj: ČTK/HN
Další články:Copyright ©  2001-2020 SilesNet s.r.o.