zpět
Mistrovské šílenství! Třinec ovládl karneval

(12.04.2011, Blesk.cz) Lomcovala jimi extáze, pak ztichli. Třinečtí upřeli oči ke kapitánu Radku Bonkovi, to on se pomalu přibližoval k poháru, k trofeji tak vytoužené. Položil na ni ruce, ucha objal pěstmi a zvedl ji nad hlavu. V tu chvíli spustil rykot a hlavní karneval oslav. Slezané dlouho nebudou spát. Budou slavit.

V dýmu nebylo vidět na metr, v hlaholu nešlo slyšet jedno slovo. To hlavní bylo však cítit. Vůně šampaňského smíchaná s dýmem z doutníků. Na mokré stěny třinecké kabiny bylo právě vepsáno: „Tady bydlí mistři.“

„Hlavně mi ho neuškrť hošíka. Ten teď půjde chlastat. Hodně chlastat. Celou sezonu musím za něj, játra mám úplně oddělaná,“ smál se Martin Vojtek, druhý brankář Slezanů. Jeho slova patřila přítelkyni Petera Hamerlíka, gólmanského hrdiny mistrů.

„Chlapci, vždyť vy jste mě tam úplně nechali. Úplně samotného…“ další slovo Jana Peterka se ztrácí v odpalování špuntů. Za chvíli už má v očích bublinky a v ústech pořádný kubánský doutnák. Že se na ledě opozdil s fanoušky ho mrzet rozhodně nemuselo.

Za chvíli už šampióni shání trenéra Pavla Marka „Teď přijde vlna pánové! Připravit, vydržet, jedeme!“ kabina najednou jenom tančí. Stejně tomu je i na tribunách. Příznivci Ocelářů své hrdiny pořád dokola vyvolávají, je mezi nimi prvotřídní euforie.

„Jednou jistě přijde den, kdy tu ligu vyhrajem!“ zpívají do omrzení. Moc dobře vědí, že tenhle popěvek ztrácí na smyslu. Třinci už nikdo mistrovský titul nevezme, už navždy patří mezi vyvolené. Oslavy budou dlouhé, hodně dlouhé. Celé město úspěchem žije, celé ho slaví.

Počet diváků přítomných na pátém finálovém duelu nebylo třeba hlásit. A pravděpodobně to nebylo ani možné. Kapacita 5 200 míst byla překročena. O hodně. „Bylo to senzační. Ta atmosféra nám dala ohromnou sílu,“ říkal Ladislav Kohn, útočník vítězů.

Byl vyloučen v první třetině do konce utkání, přesto slavil ve výstroji. „Ani jsem se nesvlékal, nechtěl jsem na ledě lítat na botách. Věděl jsem, že to tady urveme,“ vyprávěl. Nadšeně. Tohle všechno vypijem...

A euforie v hale po převzetí poháru byla samozřejmě jen začátek. V Třinci tuhle mistrovskou noc spal asi málokdo. Klíčová část oslav se odehrávala na jedné z diskoték, kam se hráči i s nejvěrnějšími fanoušky přesunuli.

Nesměla chybět vítězná hymna We are the champions, při které Radek Bonk s Josefem Hrabalem dirigovali dav nadšených příznivců z pódia, na kterém se jinak vlní u tyče vnadné tanečnice.

Kapitána Ocelářů tahle pomůcka vůbec lákala - jako šéf oslav se ukázal být stejně platným jako na ledě.

Pilo se všechno, co teklo - Josef Hrabal s Martinem Adamským si pro sebe zabrali celý bar a vypadali, že před množstvím tvrdého alkoholu se jen tak nezastaví...

Včera to ale nikomu nevadilo... Jedinou odpovědí bylo neustálé skandování: Mistři! Mistři! Mistři!

Autor: Jakub Hlaváč, bko
Zdroj: www.blesk.cz

Další články:Copyright ©  2001-2020 SilesNet s.r.o.