zpět
iDNES: Slalom SP vyhrála Slovenka Zuzulová

(19.12.2012, sport.idnes.cz) Oproti prvnímu kolu si polepšila, na nejlepší dvacítku však tentokrát nestačila. Česká sjezdařka Šárka Záhrobská dojela v rakouském Semmeringu na 22. místě a získala tak body i ve čtvrtém slalomu sezony Světového poháru. Prvního triumfu kariéry se dočkala Slovenka Veronika Velez-Zuzulová.

Záhrobská si po minulém slalomu v Aare pochvalovala, že dokázala stabilizovat formu mezi první patnáctkou (v Levi skončila třináctá, v Aspenu i ve Švédsku o místo níž) a že v Semmeringu přijde čas posunout se zase o stupínek výš. Místo toho zajela nejhorší výsledek v sezoně.

Po prvním kole jí patřila sedmadvacátá příčka s odstupem skoro 3,5 sekundy na jeho vítězku Slovinku Mazeovou a od vyřazení ji dělilo patnáct setin, ve druhé jízdě si díky patnáctému času a vypadnutí řady soupeřek o šest pozic polepšila. V součtu obou jízd se její odstup za nakonec vítěznou Slovenkou nezměnil.

Osmadvacetiletá Velez-Zuzulová na první vítězství kariéry v prestižním seriálu čekala dvanáct let. Zatím si připsala "jen" sedm třetích a šest druhých míst. Ve výsledcích za sebou nechala Rakušanku Kathrin Zettelovou, která zaostala o jednu desetinu.

Vedoucí závodnice SP Mazeová, která byla nejrychlejší ženou prvního kola a sahala po teprve druhém triumfu v pohárovém slalomu kariéry, druhou jízdu nezvládla a spadla na třetí příčku. Přesto si pojistila vedení v seriálu a vytvořila nový bodový "rekord" - na konci roku má 1059 bodů, což žádná žena před ní nedokázala.

Slovinka vstoupí do nového roku i jako vedoucí žena hodnocení slalomu, protože dosavadní jednička Mikaela Shiffrinová nedokončila druhé kolo.

Druhá Češka na startu Martina Dubovská skončila třetí od konce. Překvapením závodu byla sedmnáctiletá Slovenka Petra Vlhová, která při premiérovém startu ve Světovém poháru obsadila jedenácté místo.

Autor: fil
Zdroj: sport.idnes.cz
Další články:Copyright ©  2001-2020 SilesNet s.r.o.