zpět
iDNES: Odevzdej lístek levice a dostaneš slevu

(25.05.2010, iDNES.cz) Odevzdej lístek levice a dostaneš slevu, nabízejí obchodníci.

Blížící se volby slouží některým obchodníkům jako výborný marketingový tah. Za příslib účasti ve volbách nebo nepoužité hlasovací lístky levicových stran nabízejí lidem slevy, pivo zdarma či různé výhody. Vědí, že se jim to vyplatí. Když tuto akci spustili před čtyřmi lety, přilákala jim nové zákazníky.

Dvacetiprocentní slevu na objednávky v těchto dnech nabízí výměnou za hlasovací lístky ČSSD a KSČM například brněnská společnost Lujoso, která prodává obklady, dlažbu, podlahy a vybavení koupelen.

Pětinu útraty mohou za stejný počin ušetřit také návštěvníci luxusní pražské restaurace Golémův restaurant.

V prodejně s outdoorovým zbožím Rock Point v centru Prahy mohou lidé, kteří prodavačům odevzdají hlasovací lístky ČSSD a KSČM, získat slevu 15 procent na veškeré zboží. "Podobnou akci jsme v našich prodejnách pořádali před čtyřmi roky a zájem zákazníků o tuto slevu byl tehdy obrovský," řekla pracovnice pražské prodejny Rock Point.

Sociální demokraté podle její mluvčí Kateřiny Blechové nebude na tuto kampaň obchodníků nijak reagovat. "Naposledy si hlasy voličů takovým způsobem kupovali ve starém Římě. Takže to jen ukazuje, co si podnikatelé, kteří to nabízejí, myslí o lidech a že jimi pohrdají," řekla Blechová.

O pivo je zájem

Rodinný pivovar Bernard zase studentům za čestné prohlášení, že půjdou volit, nabízí 1 000 sudů a 5 000 beden piva.

Akce má podle spolumajitele pivovaru Stanislava Bernarda obrovský ohlas. "Každý den nám do pivovaru přicházejí desítky čestných prohlášení od středoškoláků a stovky od vysokoškoláků," uvedl s tím, že do akce se přihlásilo už 3 340 studentů vysokých škol a 383 třídních kolektivů středních škol a učilišť.

"Díky dárcům jsme mohli navýšit počet sudů z původních 250 na 1000 a počet beden z 1000 na 5000," podotkl.

Desetiprocentní slevu dá svým zákazníků za volební lístky KSČM a ČSSD internetový obchod www.uzasnedarky.cz a návštěvníci diskotéky v Jílovém u Prahy budou moci v sobotu vyměnit volební lístky těchto levicových stran za nápoj zdarma.

Autor: spi, iDNES.cz.
Další články:Copyright ©  2001-2019 SilesNet s.r.o.