zpět
DigiWeb: Facebook používá už půl miliardy lidí.

(22.7.2010, DigiWeb.cz) Rekord překonán: Facebook používá už půl miliardy lidí. Patříte mezi ně? Podle aktuálních statistických údajů využívá Facebook 2,1 milionu Čechů starších 18 let.

Facebook ve středu večer oznámil překročení hranice 500 000 000 aktivních uživatelských účtů. Firma Marka Zuckerberga, který Facebook založil v průběhu studií na Harvardu si hned dal nový cíl - dosažení jedné miliardy uživatelů.

Dosažením této hranice by se Facebook svým pokrytím dostal na úroveň největší internetové firmy, Googlu.

Ještě vloni v létě měl Facebook 250 milionů uživatelů, jejich počet za rok se tedy zdvojnásobil. Udržení takového tempa růstu ale analytici zpochybňují, upozorňují zejména na pokles nových registrací v rámci Spojených států.

Největší sociální síť světa letos v červnu získala v USA pouze 320 tisíc nových uživatelů, v květnu si přitom Američané založili 7,8 milionu účtů.

Facebook podle aktuálních statistických údajů využívá 2,1 milionu Čechů starších 18 let. Obavy o soukromí a vlastní měna

Analytici za poklesem vidí možné obavy uživatelů ze ztráty soukromí. Facebook má potíže také s prosazováním vlastní virtuální měny, která má fungovat jako jednotné platidlo v rámci celé sociální sítě.

Využívání Facebook kreditů se ale tvůrci aplikací a her na Facebooku zatím brání, mimo jiné kvůli vysokým poplatkům, které si Facebook účtuje. Jde o 30 procent ze všech transakcí provedených prostřednictvím Facebook kreditů.

Aby Facebook svou virtuální měnu podpořil, začal mimo jiné rozdávat malé množství kreditů hráčům vybraných her, například Treasure Madness.

Autor: Otakar Schön, DigiWeb.cz
Další články:Copyright ©  2001-2019 SilesNet s.r.o.