zpět
Blesk: S panem Čistým to jde z kopce

(23.01.2011, Blesk.cz) Do funkce premiéra Petr Nečas nastupoval jako kabrňák, který zatočí s nešvary v zemi. Během několika měsíců se však stal otloukánkem, jehož z jedné strany kritizují Véčkaři, z druhé vlastní straničtí kolegové. Nečas pak místy působí jako by nevěděl, kde mu hlava stojí. A výsledek se dostavil. Důvěra v jeho schopnosti u veřejnosti klesá.

Popularita Petra Nečase klesá. Během jediného měsíce propadla podle agentury STEM o osm procentních bodů a Nečas vypadl z žebříčku pětice nejpopulárnějších politiků. Lidé mu zkrátka přestávají věřit. A podle lednových "výkonů" může být ještě hůř. Co všechno pan Nečas v prvním měsíci roku stihl?

Ideový program ODS řídí Drobil

Petr Nečas bojuje s korupcí vskutku originálním způsobem. Zastával se Ministra životního prostředí Pavla Drobila ve chvíli, kdy se provalila jeho účast v korupční aféře na ministerstvu. Ze Státního fondu měly být převáděny peníze do kapes mocných bossů z ODS.

A po Drobilově rezignaci, kterou si vynutil tlak koaličních partnerů, mu v lednu urychleně našel nový flek. A z kozla udělal zahradníka. Drobil se stal ideovým šéfem ODS. "Jsem garantem nového projektu odborných komisí,“ řekl Drobil. Ty by měly do budoucna tvořit volební program strany.

Copak asi bude volebním programem ODS? Návod jak tunelovat peníze státu a jak vyhrožovat neúplatným úředníkům?

Trucuje při jmenování policejního prezidenta

Bojoval za policejního prezidenta Ondřeje Martinů do posledního dechu. Nakonec ho obětoval ve jménu zklidnění aféry ministra Drobila. O post policejního prezidenta však zjevně velmi stojí.

Výběr nového prezidenta Lessy zpochybňuje a označuje ho za vytouženého kandidáta VV. Lessy skutečně kandidoval v posledních volbách do obecního zastupitelstva. Ale za ODS!

Skoro to vypadá, že premiérovi jde zejména o to, aby si uchoval tvář před stranickými kolegy. Značné části z nich se totiž Nečas jeví jako příliš měkký. Mají pocit, že ve vládě příliš ustupuje Bártovi. Tedy pardon, Johnovi. Stává se směšným

Aura nesmlouvavého bojovníka s korupcí a image neúplatného účetního tedy Nečasovi dlouho nevydržela. Jeho chování se stává terčem posměšků.

"Pan premiér se už opravdu začíná chovat jak malé děcko a mně s ním začíná docházet trpělivost," objevilo se dokonce na facebookových stránkách Víta Bárty. Vládní partner se sice premiérovi omluvil, s tím, že na jeho stránky vzkaz napsala jedna z pracovnic jeho PR týmu, ale...

Jak dlouho asi vydrží dělat premiéra člověk, kterého největší předností byla serióznost, ve chvíli, kdy ho za malé děcko považuje už i kdejaká Bártova asistentka?

Autor: Aleš Půček, Kjos
Zdroj: Blesk.cz
Další články:Copyright ©  2001-2019 SilesNet s.r.o.